Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Amerika'da Dil Kursu Ücretleri

Amerika'da Dil Kursu Ücretleri

Fırsatlar ülkesi Amerika’da dil kursu almak bir çok kişinin hayalidir. Aslına bakarsanız bu hayali gerçekleştirmek öyle çokta zor değil. Amerika gibi çok büyük ve çok farklı iklimlere ve yaşam tarzlarına sahip olan bir ülke seçeneğin çok olmasıyla kafa karıştırabilir. Fakat sizin ne istediğinize ve beklediğinize yönelik sorulardan sonra Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizleri en doğru şekilde yönlendirmek başlıca görevlerimizdendir. Yanlış yapılan seçimler derin bir pişmanlığa ve mutsuzluğa sürükler. Öncelikle Amerika’da hangi şehirde eğitim almayı tercih edeceğinize karar vermenizle başlayan süreç eğitimin süresi ve konaklama şeklini netleştirmekle devam eder.

Amerika’daki dil okulları tüm bölge ve eyaletlere dağılmış durumdadır. Genel olarak tercih edilen şehirler New York, Boston, Los Angeles, Chicago ve San Francisco’dur. Bunların dışında özellikle tercih ettiğiniz bir şehir varsa eğer diğer şehir seçeneklerimiz; Berkeley, North Lauderdale, San Diego, Seattle, Washington DC, Miami, Philadelphia, Portland, Santa Barbara, Santa Monica, Silicon Valley, Denver, New Haven, Melbourne, Orlando, St. Petersburg, Atlanta, Honolulu vb. gibi Amerika’nın hemen hemen tüm şehirlerinde dil okulu seçeneğimiz mevcuttur.

Amerika'da Dil Kursu Ücretleri

Eğitim süresi en az 4 en fazla 36 hafta arasında değişir. Buna bağlı olarak Amerika'da ortalama fiyatlar da değişecektir. Ayrıca seçilen şehire göre de fiyatlar değişiklik gösterir. Ortalama olarak konuşmak gerekirse haftalık 400 Amerikan Doları dil kursu için verilecek fiyat olabilir. Fakat bu durum alınan eğitim progamının yoğunluğuna göre (haftalık 20 ve ya 30 saat) değişkenlik gösterebildiği için net bir fiyat vermek mümkün değildir. Ayrıca konaklama şekline bağlı olarak değişen fiyatların ortalaması haftalık 300 Amerikan Doları denilebilir. Aile yanı ve yurt seçenekleri mevcuttur. Hem fiyatın uygunluğu hem de sosyal dilin gelişmesi açısından Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak aile yanı konaklama öneririz. Fakat buna karar vermede özgürsünüz.

Amerika'da Dil Kursu Ücretleri

Amerikaya dil kursu için giden hiçbir öğrencimiz için çalışma izni yoktur. Dil eğitimleri süresince öğrencilerimizin çalışması mümkün değildir. Fakat 36 hafta alınan dil kursundan sonra öğrenciler dilerlerse 1 yıllık çalışma izni alabilirler. Bu süre zarfında 1 yıl Amerika’da yaşayıp diledikleri işlerde çalışabilirler.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak sizlere daima en iyi fiyat garantisi sunuyoruz. Detaylı bilgi için sizleri en yakın ofislerimize bekleriz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA