Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Amerika'da Dil Eğitimi

Amerika'da Dil Eğitimi

Amerika'da dil eğitimi almak ve özgürlüğün tadını çıkarmak hemen hemen herkesin hayallerini süslemektedir. Amerika dil okulları neredeyse ülkenin tamamına yayılmakla beraber doğu ve batı yakasında aşırı yoğunluk göstermektedir. Amerika dil okulu fiyatları büyük bir aralığa sahiptir. Seçilen şehir, okul ve konaklama türüne göre oldukça farklılıklar gösterebilmektedir.

Amerika; birçok farklı ülkeden, ulustan, dinden insana özgürlüğü vaat ederek kucak açmış ve sunmuş olduğu alternatifler, içinde barındırdığı çeşitli kültürlerle keşfedilmesi gereken bir fırsatlar ülkesidir. Her insanın mutlaka görmesi gerektiği ve bunun için zaman ayırmaya değer bir ülkedir. Dil eğitimi, yüksek lisans veya sertifika gibi ihtiyaç duyulan bir eğitimde bu ülkenin tercih edilmesinin ana sebeplerinden biri bu zamanı yaratmaktır. Akademik veya bireysel olarak hedeflere ulaşırken bir yandan bu eğitim sırasında bulunmuş olduğu şehri ve çevre eyaletleri gezip görmektir. 

Amerika'da Dil Eğitimi

Amerika dil okullarında öğrencilerin İngilizce eğitimlerini alabilmeleri için herhangi bir koşul bulunmamaktadır. Çünkü ABD’de uygulanan eğitim modülünde kişilerin ağırlıkta dil bilgisi kuralları üzerinden ezberci yaklaşımdan ziyade kişilerin daha fazla pratik yaparak almış oldukları eğitimi kullanmaları üzerine bir model söz konusudur. Her dil okulunun kendisine göre ölçme ve değerlendirme testleri vardır. 

Amerika'daki dil okulları, Amerika'nın en heyecan verici kentlerinin tam kalbinde ya da üniversiteleri kampüsü içerisinde yer almaktadır. Tüm dil okullarında en yeni dil eğitimi teknolojileri, olağanüstü öğrenci tesisleri ve son derece deneyimli öğretmenler ve öğretim görevlileri ile hizmet sunmaktadır. Bulundukları bölgelerin sahip olduğu tüm güzellikleri yaşayabileceğiniz eğlenceli ve geniş kapsamlı bir sosyal programlar sunarlar. New York'ta Broadway gösterilerinden Boston'da tarihi yürüyüş turlarına, San Diego'da sörften San Francisco/Berkeley'de Alcatraz ve Sausalito gezilerine kadar, sosyal programlar ABD'deki İngilizce kursunuzu mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

Amerika Dil Okulları

ABD'nin en büyük iş ve kültür merkezi olan New York, Amerikan tarihinde üstlenmiş olduğu lider rolü ve köklü geleneğinden gurur duyan bir şehirdir. Ticaretten politikaya, baleden spor etkinliklerine, New York'ta aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Adalar şehri olan New York'ta beş ilçe bulunmaktadır: Manhattan, Brooklyn, Queens, Staten Island, ve the Bronx. Şehrin merkezinde yer alan Manhattan yaklaşık 12 mil uzunluğunda ve 3 mil genişliğinde dar bir adadır ve herkesin gitmek isteyeceği bir yerdir. Manhattan'a çevre ilçelerden ve bölgelerden her sabah iş ve eğlence nedeniyle çok sayıda insan gelmektedir.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA