Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Amerika Dil Okulları

Amerika Dil Okulları

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen kişinin aklına gelen ilk ülke şüphesiz ki Amerika'dır. Teknoloji, bilim, sanat ve eğitimde dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olması; farklı kültürlerin ve yaşantıların bir arada deneyimleyerek vizyonunuzu en iyi şekilde geliştirebileceğiniz ülkelerin başında gelmesi, Amerika'yı cazibe merkezi yapan özelliklerden yalnızca bir kaçıdır. Amerika dil okulları İngilizce aksanının İngiliz aksanına göre Türk öğrenciler için daha kolay ve anlaşılır olması, birçok farklı eyalet ve şehir seçeneği arasında öğrencilerin kendi bütçesi ve yaşam şartlarına göre en uygun konumu bulmaları konusunda rahatlık sunmaktadır.

Amerika'nın bütün bölge ve eyaletlerine yayılmış olan dil okulları arasında seçim yaparken şehir hayatı, sosyal yaşam, toplu taşıma imkanları, yaşam masrafları, iklim gibi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. En fazla tercih edilen şehirlerin başında New York, Boston, Chicago, Washington DC gibi doğu yakası şehirleri ve Los Angeles, San Francisco ve San Diego gibi batı Amerika şehirleri gelmektedir.

İngilizce öğrenmek için Amerika'da dil okulunu tercih eden kişiler genellikle her haftanın ilk günü eğitime başlayabilirler ve eğitim almak istedikleri süreyi bazı istisnai okullar hariç kendileri belirlerler. Bu süre 2 ila 52 hafta arasında değişmekle birlikte; Amerika ve ülkemiz arasındaki mesafeyi dikkate aldığımızda minimum 3 ay (12 hafta) eğitim önerilmektedir; Amerika öğrenci vizesine sahip öğrenciler eğitim alacakları süreyi ülkede bulundukları süre zarfında dilediği kadar uzatabilirler.Amerika'da dil okuluna karar verirken uzun süreli veya kısa süreli olması fark etmeksizin ihtiyacınıza göre farklı programlara gidebilirsiniz. Bu programların bazıları; Genel ve Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, TOEFL veya IELTS Hazırlık, Özel Derslerdir. Genel İngilizce kursları başlangıç düzeyinde de öğrenci kabul ederken; diğer kurslarda belirli bir İngilizce seviyesi aranabilmektedir. Öğrenciler okula başladıkları ilk gün İngilizce seviye tespit sınavına girip, seviyelerine uygun bir sınıfta eğitimlerine başlamaktadırlar. Konaklamalar da genellikle gideceğiniz okullar tarafından öğrencilerin yapacağı tercihler doğrultusunda ayarlanır. Aile yanı konaklama, yurt ve öğrenci evleri gibi konaklama seçenekleri arasından öğrencinin bütçesi ve beklentileri doğrultusunda en doğru kararın verilmesi konusunda danışmanlarımız yardımcı olmaktadır.

Eğitim almayı karar verdiğiniz Amerika'da dil okulu ile ilgili kayıt, konaklama, vize, seyahat ve diğer tüm takipler Türkiye'nin 7 farklı şehrinde 12 şubesi ile hizmet veren Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizde ücretsiz olarak yürütülmektedir.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA