Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Almanya Yaz Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Almanya Yaz Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Almanya'da Almanca öğrenmek oldukça popülerdir çünkü Almanca, Avrupa'da kullanılan en önemli dillerden birisidir. Almanya, Avusturya ve hatta potansiyel olarak bu dilin bilindiği Hollanda, Belçika, İsviçre gibi ülkelerle olan kültürel ve ticari ilişkilerimiz Almanca öğrenmenin önemini daha da vurgulamaktadır.Aynı zamanda Avrupa Birliği’nin 23 resmi dilinden biri Almanca’dır ve Almanya AB’nin kuruluşundan bu yana çok etkin bir role sahiptir.Almanya’da yaz okulu,yaz aylarında düzenlenen, 8-16 yaş grubu genç öğrencilere yönelik, almanca ve aktivitelerin içiçe olduğu programlardandır.Öğrenciler, Almanca kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, ikinci bir yabancı dil öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. Zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.
Berlin, Frankfurt, Münih, Köln gibi şehirler Almanya'daki en popüler yaz okullarının bulunduğu şehirler arasındadır.

Almanya'da Yaz Okulu Fiyatları

Almanya'da yaz okulu fiyatları seçilen okula ve şehre göre değişmekle birlikte haftalık ortalama 250 EUR’dur. Almanya'da yaz okulu konaklama ücretleri merkeze yakınlığa ve konaklama tipine göre değişkenlik göstermektedir. Programların bazıları kampüs içinde ve yurt konaklamalı, bazıları gençlik hosteli konaklamalı ve bazıları ise aile yanı konaklama şeklinde sunulmaktadır. Bu konu tamamen programın sunulduğu lokasyon ile ilişkilidir. Aile yanı konaklama seçenekleri yemekli ya da yemeksiz olmasına göre haftalık 210 - 270 EUR arasında değişmektedir. Yurt konaklamaları ve hostellerin fiyatları lokasyonuna ve sunduğu imkanlara göre haftalık 200 - 275 EUR arasında değişmektedir.Aileler okullar tarafından, tüm güvenlik kontrolleri yapılarak seçilmekte olup yıl boyu sürekli öğrencilere pansiyon hizmeti veren ailelerdir.
Almanya yaz okulları ve dil eğitimi fiyatları

Almanya’da Yaz Okulu ve Çalışma İzni

Almanya'ya dil eğitimi için giden öğrencilere yasal çalışma izni verilmemektedir. Almanya’da yaz okulu eğitimi alırken Almanya’nın kültürünü keşfedecek bolca vaktiniz olacak.Farklı yaş gruplarına göre hazırlanan yaz kamplarında haftada 20 ya da 28 saat Almanca dil eğitimi alınır, günün geri kalan zamanları etkinlikler, oyunlar, sporlar ve gezilerle geçer. Her okulun kendi belirlediği bir etkinlik programı vardır. Eğitim programı öğle yemeğinin ardından çeşitli aktivitelerle desteklenerek öğrencilerin eğlenceli, öğretici ve her şeyden önemlisi uluslararası bir ortamda iletişim ve paylaşım içinde eğlenceli zaman geçirmeniz sağlanır. Aktiviteler içinde basketbol, futbol, teniz, yüzme, binicilik gibi değişik sporların yanı sıra, resim, müzik, dans gibi sanatsal faaliyetlere de yer verilir.Bunlar dışında, okulların görevlendirdiği aktivite liderleri eşliğinde, coğrafi olarak ılıman iklim kuşağında yer alan Almanya’nın birbirinden popüler ve dünya ünlüsü şehirlerinde hem yaz okulu eğitimi alıp hem de gezerek yazın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Almanya'nın siyasi ve kültür başkenti ve sanat alanında dünyanın en önemli şehirleri arasında olan Berlin’de ; üç opera, filarmoni, birçok tiyatro, konser salonu ve kütüphanenin yanı sıra; Berlin Film Festivali, festival haftaları ve tiyatro günleri gibi pek çok sanat etkinliklerine katılabilirsiniz. Berlin'de birçok müze bulunmaktadır. Özellikle kentin doğusunda yer alan Müzeler Adası (Museumsinsel) içinde Pergamon (Bergama) Müzesi de dahil, birçok müzeyi barındırmaktadır. Ayrıca kentte çok sayıda sanat galerileri, tiyatrolar vardır. Şehir turizminde ziyaretçi açısından Berlin ön sıralarda yer alır.
Birbiri ardına yükselen katedrallerden müzelere,tarihi evlerden dev kulelere,modern yollardan asırlara meydan okuyan köprülere keşfedilecek çok yeri olan , Almanya’nın en önemli kent merkezi Frankfurt’da soluğu alabilirsiniz. Çikolata müzeleri,spor aktiviteleri,festivalleri ve Ren Nehri ile ünlü olan Köln’de vakit geçirebilirsiniz. Almanya’da topluma taşıma ağları kalitelerine göre ucuz ve hızlıdır. Öğrenciler genellikle tren ve otobüslerle ulaşım ihtiyaçlarını karşılayabilirler. 
Avrupa kültür ve medeniyet tarihinin en popüler ülkelerinden biri olan Almanya’da yaz okuluna gitmeye karar verdiğinizde, tüm beklentilerinize uygun bir seçenek bulabilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA