Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Auckland Dil Okulları

Auckland Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Auckland Dil Eğitimi Auckland metropolitan alanı Yeni Zelanda'nın kuzey adasında yer alır. Bu alan ülkenin en fazla şehirleşmiş yerleşimidir. Yaklaşık 1.3 milyon nüfusuyla ki bu rakam Yeni Zelanda'nın nüfusunun dörte birinden fazladır. Ülkedeki nüfusu en fazla olan şehirdir. Dünyanın en kalabalık Polinezyalı nüfusunu barındırmaktadır.

Şehir ülkedeki ekonomik faliyetlerinin en yoğun olduğu merkezdir. Auckland Yeni Zelanda'nın ana giriş kapısı ve ticaret ve endüstri merkezidir. Mercer tarafından her yıl hazırlanan, Dünyanın en yaşanabilir şehirleri 2011 endeksinde Auckland 3. sırada yer almıştır. Yine The Economist dergisi tarafından her yıl düzenlenen, 2011 yılı Dünya Şehirleri Yaşam Endeksi'nde, Auckland 9. sırada yer almıştır.

Auckland geniş kumsalları, limanları, alış-veriş imkanları, gece eğlenceleri ile metropolit bir şehir kültürü sunar. Çok kültürlü bir şehir olan Auckland, galeriler, müzeler, tiyatro ve konserler gibi büyük şehirlerde bulunan tüm kültürel ve sanatsal etkinliklere sahip kozmopolit bir yerdir. Yelkenliler şehri olarak bilinen Auckland, yatçılıkta en büyük yarışma ve ödül olan Amerikan Kupasının şimdiki ev sahibidir.

Yazın Auckland'ın havası genelde ılımandır, aşırı sıcaklar nadiren görülmektedir.Kışlar genelde yumuşak geçer ortalama 13 derecedir ancak yağmur çok yağmaktadır. Temmuz, ortalama 21 gün yağış düştüğü için yılın en yağışlı ayıdır.

Auckland Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA