Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Vize Rehberi

Arjantin Ülke Rehberi

Arjantin

Arjantin Cumhuriyeti  Güney Amerika Kıtası’nda yer alan bir ülkedir.  Arjantin’in sahip olduğu toprak Güney Amerika Kıtası’nda 2. dünya genelinde ise 8. en büyük topraktır. Şili, Bolivya, Paraguay, Brezilya ve Uruguay'la sınırı bulunmaktadır.

1536’da Arjantin’e gelen İspanyollar bugün Buenos Aires olarak bilinen yerde ilk koloniyi kurdular. Fakat şehre yerleşme ancak on sekizinci yüzyılda oldu. Ülke 1812’ye doğru bağımsızlığını kazandıysa da, 1816 yılına kadar müstakil bir devlet olduğu resmen ilan edilmedi. 

 Nüfusu 2001 yılı nüfus sayımı rakamlarıyla 40.919 Milyondur. Ülkede yaşayanların çoğu İspanyol ve İtalyan göçmenlerin torunlarıdır. Arjantin 23 eyalete ve bir federal bölgeye ayrılmıştır. Ekonomisi büyük oranda madenciliğe, tarım ve hayvancılığa ve doğal kaynaklara dayanmaktadır.

Resmi dili İspanyolca'dır. Ancak Arjantin'de konuşulan İspanyolca Latin Amerika'nın diğer İspanyolca konuşan ülkelerinkinden farklıdır. İtalyanca aksanı ve sokak dilinin etkisi yoğun bir şekilde hissedilmektedir.

Ülkenin okyanus cephesindeki güney ucu nemlidir ve sıcaklıklar da hiçbir zaman yüksek değildir. Ülkenin geri kalan bütün bölgelerinde Kuzeyden Güneye doğru sıcaklıklar azalırken, iklimin başlıca özelliği kurak olmasıdır. Ülkenin büyük bir bölümü, çayırlar ve dikenli çalılıklarla kaplıdır. Orman azdır.

Vize Bilgileri

Arjantin Türkiye'den 90 güne kadar vize istememektedir. Daha uzun sürelerde öğrenci vizesi gerekmektedir.

Çalişma İzni

Arjantin'de dil eğitimi amacıyla bulunan öğrencilerin çalışma izni yoktur.

Yaşam Giderleri

Arjantin'de diğer ülkelere göre yaşam masrafları oldukça düşüktür. Market alışverişi ortalama olarak Türkiye'den farklı değildir. 

Ulaşım

Şehir içi ulaşım otobüs, taksi ve metro ile sağlanıyor. Şehir içinde trafik yoğun olabilmektedir. 

Arjantin'e Türkiye'den direkt uçuş olmadığından aktarmalı yolculuk edilmektedir. Ortalam seyahat süresi 19 saattir.

Sağlık Sistemi

Arjantin'e gidecek öğrencilerin genel sağlık sigortası yaptırması önerilmektedir.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA