Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Vize Rehberi

Dominik Cumhuriyeti Ülke Rehberi

Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyeti, Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan bir ülkedir. Hispanyola, Porto Riko'nun batısında, Küba ve Jamaika'nın doğusunda yer alır. Venezuela ile deniz sınırı vardır. Adanın batı kısmında Haiti bulunur.

Dominik Cumhuriyeti Avrupalıların Amerika kıtalarında ilk oluşturdukları yerleşimdir. Başkenti, Santo Domingo da Amerika'lardaki ilk sömürge başkentiydi.

Ülkenin 2007 yılında nüfusu Birleşmiş Milletler tarafından 9.760.000 olarak tahmin edilmiştir. Ülkenin ana dili İspanyolca'dır.

Turizm, Dominik Cumhuriyeti'nin ekonomisinde önemli yer tutar. Dominik Cumhuriyeti, son yıllarda geçirdiği değişim zinciriyle Karayipler'in en lüks tatil mekanlarından biri haline gelmiştir.

Dominik Cumhuriyeti’nin tropik bir iklimi vardır. Fakat mevsimsel sıcaklık değişimlerinden çok bölgesel sıcaklık farklılıkları görülmektedir. Ağustos ayı bunaltıcı şekilde sıcak olur. Ülkede iki yağmurlu mevsim vardır, Ekim’den Mayıs’a kadar kuzey kıyıları, Mayıs’tan Ekim’e kadar güney kıyıları yağmurlu olur. Bu yağmurlar, sadece serinletici etkilidir ve yarım gün sürer. Haziran-Eylül ayları kasırga mevsimidir.

Vize Bilgileri

Dil okulu amacıyla Dominik Cumhuriyet'ine gidecek öğrencilerin öğrenci vizesi almaları gerekmektedir.

Çalişma İzni

Öğrenci vizesi alan kişilerin çalışma izni bulunmamaktadır.

Yaşam Giderleri

Yaşam masrafları diğer ülkelere nazaran çok daha ucuz.

Ulaşım

Ülkede 8 tane havalimanı bulunmaktadır. Türkiye'den direkt uçuş mevcut değildir. 

Yerel ulaşımda taksi veya otobüs tercih edilmektedir.

Sağlık Sistemi

Dominik Cumhuriyeti'ne gitmeden önce sağlık sigortası yaptırılması önerilmektedir.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA